A labdarúgás mindenkié!
Mint minden esztendőben, december 3. idén is a fogyatékkal élő emberek világnapja. Ezen a héten az MLSZ partnerszervezetei által rendezett focitornák zajlottak az MLSZ Grassroots-program eseményeként, a Szövetség támogatással, közel kétszáz résztvevővel.
A Magyar labdarúgó Szövetség elkötelezett a fogyatékkal élő embertársaink sportolási lehetőségeinek és esélyeinek megteremtésében és megerősítésében. Az MLSZ az Európai Szövetség, az UEFA Grassroots-programján keresztül is igyekszik erősíteni azon meggyőződését, mely szerint a labdarúgás nem az elit sportja, éppen ellenkezőleg: bárki számára könnyen hozzáférhető, hasznos szabadidős tevékenység, ígya fogyatékkal élő társaink számára is.
A Szövetség elkötelezettsége nem új keletű: példaként említhető, hogy Szabó István vak focista 2017-ben az UEFA #EqualGame kampányának egyik arca lett; az UEFA beválasztotta az akkor induló #EqualGame kampányába, melyet a Magyar Labdarúgó Szövetség is teljes mértékben magáénak vallott és támogatott.
Az Equal Game kampány célja, hogy a focit mindenki számára egyformán elérhetővé, kirekesztéstől és előítéletekről mentes játékká tegye. A kampány azt hirdeti, a futball mindenkié – a férfiaké, a nőké, az épeké, a fogyatékkal élőké egyaránt.
Emellett, az MLSZ Grassroots Igazgatósága közel egy évtizede minden esztendőben megrendezi az Esély Fesztivált, melyen a fogyatékkal élők és a hátrányos helyzetűek – mások mellett a középsúlyos értelmi fogyatékosok, a látássérültek, a hallássérültek, az állami gondoskodásban élők és a hajléktalanok – futballozhatnak szervezett keretek között, ezzel is segítve e csoportok társadalmi integrációját. Az Esély Fesztivál nagyon jó lehetőség a különböző szociális helyzetben élő sorstársak bemutatkozására, és a speciális labdarúgásuk szélesebb kör számára történő megismertetésére.
Az MLSZ, partnerszervezeteivel közösen, a Grassroots Szociális Labdarúgó Programban futballozó, fogyatékossággal és hátrányos helyzetben élő több ezer ember számára biztosít sportolási lehetőséget a rendezvényein mélyen egyetértve, magáénak vallva a Magyar Paralimpiai Bizottság jelmondatát: „Fogyatékosnak lenni nem jelenti azt, vesztesnek lenni!”