Ülésezett az MLSZ elnöksége

2023. június. 06., 21:01   |

Ülésezett az MLSZ elnöksége

Az MLSZ elnökségének mai döntése értelmében a következő idénytől a MOL Magyar Kupa tévés mérkőzésein is lesz VAR.

A 2023-2024-es MOL Magyar Kupa-kiírásában két újdonság jelent meg: egyrészt azokon a mérkőzéseken, amelyeket a televízió (M4 Sport) élőben közvetít, és a stadion alkalmas arra, a jövőben VAR-rendszer is segíti a játékvezetők munkáját.

Másrészt – a ma elfogadott szabálymódosítás értelmében – a döntő előtt törlődnek a sárga lapok, azaz, a nemzetközi gyakorlatnak megfelelően, az elődöntőben begyűjtött esetleges harmadik figyelmeztetés után (mely nem vezet kiállításhoz), az érintett játékos is szerepelhet majd a fináléban.

A hivatásos labdarúgók esetében a június 15-én kezdődő átigazolási időszakot az MLSZ elnöksége meghosszabbította, így az átigazolási szezon augusztus 31. helyett szeptember 6-ig tart.