Török-magyar szakmai találkozó Budapesten

2018. augusztus. 08., 10:38   |

Török-magyar szakmai találkozó Budapesten

Kedden hazánkban járt a Török Labdarúgó-szövetség vezetése. A Yıldırım Demirören elnök és Servet Jardymci alelnök, az UEFA végrehajtó bizottságának tagja vezette küldöttséget dr. Csányi Sándor az MLSZ elnöke, Berzi Sándor alelnök és dr. Vági Márton főtitkár fogadta.

A megbeszélésen számos, mindkét ország labdarúgását érintő téma szóba került. Kiemelt figyelmet kapott a tény, mely szerint a török profi bajnokságban az idei szezontól alkalmazni fogják a video játékvezetői asszisztens rendszert (VAR). Mivel dr. Csányi Sándor a FIFA alelnökeként is kiemelt figyelemmel követ minden a labdarúgást népszerűbbé tevő, fejlődését elősegítő innovációt, és az MLSZ a rendszer színre lépése óta követi és gyűjti a VAR-ral kapcsolatos információkat, a két elnök megállapodott abban, hogy a jövőben a török szövetség részletes tájékoztatást ad magyar partnere számára az új technikai vívmány alkalmazásának tapasztalatairól. A két labdarúgó-szövetség a jövőben is kapcsolatban marad, és rendszeresen információt cserél sportszakmai kérdésekben.