Tizennyolc A-licences edző vette át diplomáját Telkiben

2022. november. 29., 18:39   |

Tizennyolc A-licences edző vette át diplomáját Telkiben

Tizennyolc A-licences edző vette át diplomáját Diplomaátadó ünnepséget tartottak kedden Telkiben, az MLSZ edzőközpontjában: tizennyolc frissen végzett szakember vette át a diplomáját, mindannyian az MLSZ "UEFA B+A" képzése keretében szereztek edzői képesítést.

A kurzuson azok a korábbi futballisták vettek részt az elmúlt egy évben, akik profi karrierjük során eljutottak az élvonalba. A friss A-licences edzők játékos-pályafutásuk alatt szerzett tapasztalataikat felhasználva olyan ismereteket és kompetenciákat sajátítottak el a képzés keretében, melyek segítségével képesek lesznek hatékonyan és eredményesen dolgozni labdarúgóedzőként. Az utánpótlás teljes vertikumának tananyaga mellett a képzés kiemelt figyelmet fordított a felnőtt labdarúgáshoz szükséges edzői tudás átadására.

aassvv

A végzett hallgatóknak a licenc megszerzésével lehetőségük nyílik másodosztályban és harmadosztályban vezetőedzőként dolgozni, valamint a legmagasabb osztályban asszisztens edzőként tevékenykedni.

Az ünnepségen a friss diplomásokat Vági Márton, az MLSZ főtitkára és Barczi Róbert sportigazgató köszöntötte.

Az alábbi szakemberek vették át diplomáikat:

Fehér Zoltán
Hidvégi Sándor