V4-es összefogás az edzőképzésben

2024. január. 25., 11:23   |

V4-es összefogás az edzőképzésben

Első alkalommal rendezték meg a visegrádi országok edzőképzését fókuszba helyező egynapos találkozót.

A január 23-án, kedden az MLSZ telki edzőközpontban sorra kerülő találkozó ötlete már korábban is felmerült, de csak a 2023-as nyoni UEFA-konferencián konkretizálódott, ahol szintén az edzőképzés témaköre volt napirenden. A találkozó célja a V4 országok (Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia) közötti sportkapcsolat megerősítése, illetve a visegrádi országok edzőképzésével kapcsolatos tapasztalatok egymással való megosztása az edzőképzési vezetők jelenlétében.

Mivel a négy ország hasonló lehetőségekkel rendelkezik a sport területén, így hasonló problémákkal is szembesül, ennek következtében mind a négy tagországnak kézenfekvő volt élnie az együttműködés lehetőségével.

Az interaktív előadássorozatból és eszmecseréből álló találkozó során a tagországok bemutatták a saját labdarúgó-szövetségeik működését, illetve megvitatták az egyes fejlesztési területeket.

Az együttműködés keretében a jövőben újabb találkozókon vitatják meg a fejlődés lehetséges irányait a résztvevők.