Megalakult a Puskás-díjasok klubja

2022. február. 17., 11:24   |

Megalakult a Puskás-díjasok klubja

Csányi Sándor, az MLSZ elnöke, az UEFA és a FIFA alelnöke a fővédnöke a kezdeményezésnek, amelynek célja Puskás Ferenc emlékének ápolása és az Alzheimer-kór elleni küzdelem.

A klub megalakulását a Dubai Világkiállítás Magyar Pavilonjában megrendezett Puskás-napon jelentette be Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöke, a Puskás-hagyaték gondozója.

A Év góljáért 2009 óta odaítélt globális kitüntetés eddigi tizenhárom díjazottjának többsége már jelezte csatlakozási szándékát az exkluzív klubhoz, amelynek fő célja Puskás Ferenc emlékének ápolása és az Alzheimer-kór elleni küzdelem. Az eseményen levetítették hét Puskás-díjas, köztük, a koreai Szon Hung Min (Tottenham), a francia Olivier Giroud (AC Milan) és a már visszavonult török Hamit Altintop videóüzenetét, valamint Arsene Wengenek, a FIFA szakmai igazgatójának támogató nyilatkozatát is.