Magyar-mongol együttműködés a fejlődés érdekében

2016. február. 29., 10:10   |

Magyar-mongol együttműködés a fejlődés érdekében

A Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke, dr. Csányi Sándor fogadta mongol kollégáját, Ganbaatar Amgalanbaatart Budapesten. A találkozón megállapodás született arról, hogy az ázsiai ország labdarúgó-szövetsége számíthat a magyar szakemberek tapasztalataira a következő években.

Az egyeztetésen kiderült, a világranglistán jelenleg a 201.helyen álló mongol válogatott szeretne jelentősen javítani nemzetközi versenyképességén, a legfontosabb kérdések között szóba került az utánpótlás-nevelés területén való előrelépés fontossága. Az MLSZ vezérkara felajánlotta segítségét az ázsiai ország labdarúgása számára, így a közeljövőben a magyar szakemberek tapasztalatai is segíthetik a mongol labdarúgóedzőket. Az együttműködés, segítségnyújtás más területekre is kiterjeszthető, így az MLSZ munkatársai betekintést nyújthatnak más stratégiai fontosságú területek hátterébe is, mint az infrastruktúra-fejlesztése vagy éppen a pénzügyek kezelésének kérdése.