Ma lenne 100 éves Börzsei János

2021. október. 09., 17:16   |

Ma lenne 100 éves Börzsei János

A Magyar Labdarúgó Szövetség munkatársai az Apor Vilmos téri felső-krisztinavárosi plébániatemplom urnatemetőjében születésének századik évfordulóján megemlékeztek az egykori 23-szoros válogatott labdarúgóról, későbbi kitűnő sportvezetőről, Börzsei Jánosról

Az MLSZ nevében Mahr-Kispál Krisztina, Gellei Imre, és Sipos Jenő helyezte el a megemlékezés virágait.
Börzsei János a legkiválóbb magyar középhátvédek egyike volt. Játékát sallangmentes egyszerűség, de igen nagy biztonság jellemezte. Szinte minden válogatottbeli szereplése alkalmával kifogástalan teljesítményt nyújtott a mindig sportszerűen küzdő, rokonszenves játékos.

Sportvezetőként jelentős karriert futott be. 1957-től az Országos Testnevelési és Sporthivatal, illetve a Magyar Labdarúgó Szövetség munkatársa volt. 1958-ban és 1960-ban a Magyar Testnevelési és Sport Tanács tagjának nevezték ki. 1963 decemberétől a Magyar Testnevelési és Sportszövetség Országos Tanácsának tagja lett. 1968 és 1972 között a Magyar Labdarúgó Szövetség főtitkára, 1973 és 1981 között az OTSH gazdasági igazgatója volt. Börzsei János 2007-ben, 86 éves korában hunyt el.