Lőw Zsolt: Hatalmas fejlődésen ment át a magyar labdarúgás

2021. október. 05., 10:09   |

Lőw Zsolt: Hatalmas fejlődésen ment át a magyar labdarúgás

Lőw Zsolt, a Chelsea jelenlegi, a Salzburg, az RB Leipzig és a PSG korábbi edzője hétfőn nagy sikerű előadást tartott a magyar edzőknek a Testnevelési Egyetemen, majd az MLSZ TV-nek is adott egy interjút.

Lőw Zsolt az MLSZ Sportigazgatóságának szervezésében, edzőképzési kreditszerző konferencia keretein belül, közel kétezer – részben személyesen megjelent, részben az online közvetítésbe becsatlakozó – érdeklődő előtt beszélt az elmúlt években szerzett nemzetközi tapasztalatairól a Testnevelési Egyetemen. Dr. Sterbenz Tamás, az egyetem rektora, valamint Dr. Barczi Róbert MLSZ-sportigazgató megnyitóbeszéde után többek között sporttudományi kérdések, személyes élmények, valamint a Lőw Zsolt által megjárt három európai topbajnokság különbségei is terítékre kerültek az egész napos előadás során. A prezentációk mellett az edzőkollégák kérdéseire is válaszolt a korábbi 25-szörös válogatott labdarúgó, aki nemcsak érdekesen, hanem roppant tanulságosan mesélt a nyugat-európai sztárkluboknál zajló szakmai munkáról, valamint az osztrák, a német, a francia és az angol élvonalban tapasztalt kihívásokról.