Lerövidíti a bajnokság téli szünetét az MLSZ

2018. június. 04., 19:44   |

Lerövidíti a bajnokság téli szünetét az MLSZ

Az elnökség mai ülésén rövidebb NB I-es téli szünetről határozott. Az új edzői generáció tagjai szélesebb körben vállalhatnak munkát a jövőben.

Kiemelten hosszú a magyar profi bajnokságok téli szünete, és ennek a futball színvonalára gyakorolt kedvezőtlen hatásáról több hazai és külföldi szakember is elmondta már véleményét. Tény, a stadionok felújítása előtt hazánkat a térség leghosszabb téli szünete jellemezte.

Az MLSZ elnöksége olyan NB I-es bajnoki naptár kidolgozását kérte, amely – az adott körülmények, közöttük a stadionok pályafűtésének megléte mellett – a lehető legrövidebb téli szünet megtartását iktatja be az idény során. Ez a gyakorlatban már az induló új szezon esetében is „folyamatosabb” játékot, rövidebb szünetet jelenthet a szurkolók számára.

A szabályozás részleteit az MLSZ elnöksége következő ülésein véglegesíti.

Bővülhet a másodosztályban szerepet kapó edzők köre, hiszen határozat született arról is, hogy a jövőben NB II-ben a PRO-licenc helyett minimum A-licences végzettség megléte lesz kötelező a vezetőedzőknek.