Komáromi sikerek a Buzánszky Alapítvány tornáján

2022. június. 20., 08:29   |

Komáromi sikerek a Buzánszky Alapítvány tornáján

A hétvégén háromnapos programot szervezett fiú és lány futballistáknak a Magyar Labdarúgó Szövetség által alapított Buzánszky Jenő Utánpótlás Labdarúgó Alapítvány Telkiben.

A fiúknál az U15-ös, a lányoknál az U18-as korosztály játékosai vettek részt a viadalon, amelyen két határon túlról érkező csapat is pályára lépett.

A résztvevő csapatok a lányoknál a Topolya SC, valamint Komárom-Esztergom és Csongrád-Csanád megye válogatottja volt, a fiúknál a Galántai Labdarúgó Szövetség válogatottja, valamint Komárom-Esztergom és Csongrád-Csanád megye válogatottja lépett pályára.

A pénteki nyitónapon a játékosok találkozhattak a 97-szeres válogatott Gera Zoltánnal, majd minden csapat edzhetett a telki edzőközpont pályáin, a nyitóünnepségen Vámos Tibor versenyigazgató köszöntötte a focistákat.

A mérkőzéseket szombaton és vasárnap rendezték meg, a lányoknál és a fiúknál is a mindkét meccseit megnyerő Komárom-Esztergom megye végzett az első helyen.

A vasárnapi díjátadón Barczi Róbert, az MLSZ sportigazgatója, Popovics György, a Buzánszky Alapítvány kuratóriumi elnöke és Kancz Csaba, az MLSZ Komárom-Esztergom megyei igazgatóságának társadalmi elnökségi tagja adták át. Részt vett a díjátadón Vági Márton MLSZ-főtitkár, a torna fővédnöke, valamint ifj. Buzánszky Jenő, Khéner László, az MLSZ Komárom-Esztergom megyei igazgató, valamint a korábbi tatabányai labdarúgó, P. Nagy László és Szabó György is.

Eredmények:

Lányok:

Topolya SC–Csongrád-Csanád megye 0-1
Komárom-Esztergom megye–Csongrád megye 2-1
Topolya SC Komárom–Esztergom megye 1-2

Fiúk:

Galántai Labdarúgó Szövetség–Csongrád-Csanád megye 2-1
Komárom-Esztergom megye–Csongrád megye 7-0
Galántai Labdarúgó Szövetség–Komárom-Esztergom megye 0-3

A torna egyéni díjazottjai, lányok:

legjobb kapus: Ivanics Réka (Topolya SC)
legjobb játékos: Rimóczi Nikolett (Komárom-Esztergom megye)