Interkontinentális együttműködés - magyar részvétellel

2021. április. 14., 14:16   |

Interkontinentális együttműködés - magyar részvétellel

Azerbajdzsán, Kazahsztán, Kirgizisztán, Magyarország, Törökország, Türkmenisztán és Üzbegisztán labdarúgó-szövetségének elnöke szerdán együttműködési nyilatkozatot írt alá. A megállapodás azért kiemelkedő a maga nemében, mert kontinenseken és konföderációkon túlmutató szakmai együttműködés lehetőségét alapozza meg a következő időszakra.

A Magyar Labdarúgó Szövetség nevében dr. Csányi Sándor elnök írta alá azt a megállapodást, amelyben a hét említett szakszövetség vezetője elkötelezi magát a kölcsönös szakmai támogatás és segítségnyújtás mellett. A szerdán ratifikált dokumentum felsorolja a labdarúgás különböző területeit, melyek esetében az együttműködés és közös gondolkodás kölcsönös előnyökkel járhat.

A megállapodás jelentőségét az fokozza, hogy az Európai- és az Ázsiai Labdarúgó-szövetség (UEFA és AFC) négy, illetőleg három tagszövetséggel képviselteti benne magát, ilyen módon interkontinentális társulásként alapozza meg a következő időszak közös szakmai munkavégzését.