Budapesten tanácskoztak az UEFA-tagállamok vezetői

2019. május. 17., 18:56   |

Budapesten tanácskoztak az UEFA-tagállamok vezetői
Fotó: uefa.com

A szombati női Bajnokok Ligája-döntő előtt egy nappal másik rangos sportdiplomácia eseményre is sor került Budapesten: az UEFA 55 tagállamának elnökei és főtitkárai találkoztak a magyar fővárosban.

A tanácskozáson terveket mutattak be az európai klubfutball 2024 utáni lehetőségeiről, és ennek kapcsán a sportvezetők megvitatták az ezzel kapcsolatban felvetődő kérdéseket. A szervezet ezt követően visszatekintett a Nemzetek Ligája eddigi rövid történetének tapasztalataira, és egyben felvázolta a lehetőségeket a sorozat esetleges kibővítésére, folytatására.

A megbeszélés végén – már a holnapi női BL-fináléra hangolódva – bemutatták az UEFA új női stratégiáját, amely öt fő célkitűzést fogalmaz meg, és amelynek része a körülmények fejlesztése és a sportág megítélésének javítása.