Budapesten járt az európai labdarúgóligák szervezetének főtitkára

2019. szeptember. 27., 19:08   |

Budapesten járt az európai labdarúgóligák szervezetének főtitkára

A svájci szövetség célja, hogy megteremtse az egyensúlyt a kontinens professzionális versenyrendszerei között, és hogy minden tagország érdekeinek képviseletét megjelenítse.

Az összes NB I-es klub vezetője hivatalos volt pénteken a Magyar Labdarúgó Szövetség székházában arra a megbeszélésre, amelynek főszereplője Georg Pangl, az európai labdarúgóligák egyesületének (EL) főtitkára volt. A szakember felvázolta a szervezet elképzeléseit a 2024 utáni időszakra, hangsúlyozva, hogy a testület következő, londoni közgyűlése kiemelten fontos lesz a sportág jövője szempontjából.

A bemutatkozó beszélgetés apropóját egyébként az szolgáltatta, hogy az MLSZ, amely a hazai
professzionális bajnokságokat is lebonyolítja, a 37. tagország, amely csatlakozott a European League elnevezésű, nyoni székhelyű szervezethez.

Az MLSZ-t dr. Barczi Róbert versenyigazgató és Huszár István nemzetközi osztályvezető képviselte. A pénteki, főtitkári előadást Vági Márton, az MLSZ főtitkára nyitotta meg és köszöntötte a vendéget.