Az Év Sportolója – kihirdették 2019 dobogósait

2020. január. 06., 12:54   |

Az Év Sportolója – kihirdették 2019 dobogósait

A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által kiírt szavazáson 62. alkalommal választják meg az újságírók az év sportolóit. A legszebb gólról most is a szurkolók döntenek. Az elismeréseket a Nemzeti Színházban, január 16-án adják át az M4 Sport élő közvetítése mellett.

Az elmúlt év legjobb sportolói méltó körülmények között, a már hagyományos M4 Sport – Az Év Sportolója gálán vehetik át több kategória díjait.

A Magyar Sportújságírók Szövetsége gálájának helyszínén, a Nemzeti Színházban hétfőn tartott sajtótájékoztatón jelentették be az egyes kategóriákban a három legtöbb szavazatot elérő helyezettek névsorát.

A jelöltekre az MSÚSZ tagjai, valamint a fogyatékkal élő sportolók kategóriáiban a Magyar Paralimpiai Bizottság által felkért szakemberek, szakírók voksoltak – összesen 399-en szavaztak –, így alakult ki a dobogósok mezőnye.

A férfi futballisták közül Dibusz Dénes, Gulácsi Péter és Szoboszlai Dominik került a legjobb három közé. A női játékosoknál Csiszár Henrietta, Jakabfi Zsanett és Vágó Fanni van még versenyben.

Az év góljára idén is a szurkolók szavazhattak az M4 Sport honlapján, december 23-tól az MSÚSZ és a Magyar Labdarúgó Szövetség által felkért szakmai zsűri összeállította 10-es listára – így alakult ki a legjobb három mezőnye: a honvédos Gazdag Dániel, a ferencvárosi Tokmac Nguen és a Puskás-díjas Zsóri Dániel lett dobogós. Az eddigiektől eltérően a győztest ezúttal szakmai zsűri választja ki, átvéve a FIFA Puskás-díj odaítélésének 2019-ben bevezetett gyakorlatát.

A fenti elismerések mellett ismét átadják a Magyar Labdarúgó Szövetség életműdíját, amelyről az MLSZ elnöksége dönt.

Az esemény műsorvezetője Tihany Viktor lesz. A gálán a 14 díj átadást látványos műsor kíséri majd, 177 fellépő áll színpadra, és a ’64-es tokiói olimpia magyar érmeseit is köszönteni fogják. Többek között fellép az országszerte nagy népszerűségnek örvendő Bagossy Brothers Company és a magyar versenytánc válogatott is készül egy produkcióval.

A három versenyben maradt jelölt kategóriánként:

Férfiak:
Michelisz Norbert (autóversenyző)
Milák Kristóf (úszó)
Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolyázó)

Nők:
Csipes Tamara (kajakos)
Hosszú Katinka (úszó)
Kapás Boglárka (úszó)

Edzők:
Danyi Gábor (Győr, női kézilabda)
Selmeci Attila (Milák Kristóf)
Varga Zsolt (FTC, vízilabda)

Az Év csapata (egyéni sportágak csapatversenye):
Férfi rövidpályás gyorskorcsolyaváltó (Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba, Krueger Cole, Varnyú Alex)
Női kajak négyes (Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra)
Női teniszpáros (Babos Tímea, Kristina Mladenovic)

Az Év csapata (klasszikus csapatsportok):
FTC-Telekom Waterpolo (férfi vízilabda)
Győri Audi ETO KC (női kézilabda)
Női jégkorong-válogatott

Az Év férfi labdarúgója:
Dibusz Dénes (FTC)
Gulácsi Péter (RB Leipzig)
Szoboszlai Dominik (Salzburg)

Az Év női labdarúgója:
Csiszár Henrietta (Bayer Leverkusen)
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg)
Vágó Fanni (St. Pölten, Ferencváros)

Fogyatékos sportolók:
Nők:
Ekler Luca (paraatléta)
Illés Fanni (paraúszó)
Latinovics Lívia (speciális szövetség tornász)

Férfiak:
Juhász Szebasztián (speciális olimpia tornász)
Kiss Péter Pál (para kajak-kenus)
Mihálovits Tamás (szervátültetett atléta)

Csapat:
Kosárlabda-válogatott (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)
Labdarúgó-válogatott (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)
Női kerekesszékes vívó-válogatott (Magyar Paralimpiai Bizottság)

Edzők:
Pruzsina István (Magyar Paralimpiai Bizottság, kajak-kenu, Kiss Péter Pál)
Szabó Álmos (Magyar Paralimpiai Bizottság, paraúszás, Illés Fanni, Száraz Evelin)
Szalma László (Magyar Paralimpiai Bizottság, atlétika, Ekler Luca)

A sajtótájékoztatón rögtön díjátadásra is sor került: először jutalmazták az Év szabadidős sporteseményét, A Budapesti Sportszövetségek Uniójának családi sportnapját; valamint Az Év e-sportolóját, Kiss Tamást, aki egyedüli magyar játékosként került be csapatával a világbajnokságon legjobb nyolc közé.