55 éves Huszár István

2013. május. 31., 15:25   |

55 éves Huszár István

Az MLSZ nemzetközi osztályának vezetője immár 33 éve szolgálja a szövetséget.

Ma ünnepli 55. születésnapját, a Magyar Labdarúgó Szövetség nemzetközi osztályának vezetője, Huszár István, az MLSZ leghosszabb ideje állományban lévő munkatársa. Huszár István a Külkereskedelmi Főiskola elvégzése után, 1980-ban került az MLSZ-hez. Balthazár Lajos nyugdíjba vonulása után angolul és németül jól beszélő munkatársat keresett a szövetség, az akkori főtitkár, Krizsán József nemzetközi referensként szerződtette az MLSZ-hez. Azóta megszakítás nélkül, immár nemzetközileg is elismert sportvezetőként szolgálja a magyar labdarúgást.

Huszár István 2002-ben venue directorként egészen a Bajnokok Ligája glasgow-i döntőjéig dolgozott a német Bayer Leverkusennel, kulcsszerepet játszott a 2006-os budapesti UEFA-kongresszus és a tavalyi FIFA-kongresszus megszervezésében és megrendezésében. Számos sikeres pályázatot koordinált, az UEFA futsal bizottságának alelnökeként évekig dolgozott a 2010-es futsal Eb-pályázat megnyeréséért, később tornaigazgatója volt a kontinensviadalnak. Egy korábbi hazai rendezésű kontinenstornának, a 2005-ös női U19-es Európa-bajnokságnak is az egyik főszervezője volt.

Jelenleg az MLSZ nemzetközi osztályát vezeti, és meccsellenőrként az UEFA megbecsült munkatársa.