Szülőfalujában állítottak emléktáblát Tóth II Józsefnek
Az 1954-es labdarúgó világbajnokságon ezüstérmet szerzett válogatottunk tagjai közül Kocsis Sándor, Czibor Zoltán, Palotás Péter és Tóth II József is 2019-ben lenne 90 éves. Legtovább a csepeli legenda élt, két éve, 88 éves korában hunyt el. Május 16-án volt születésének 90. évfordulója, mely alkalomból emléktábla állítással tisztelgett előtte a szombathelyi Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület és szülőfaluja, Mersevát Község Önkormányzata. Az emléktáblát a Vas megyei 600 fős település művelődési háza mellett épült új sportöltöző falán helyezték el.
Csillag Albert polgármester köszöntötte az ünnepség részvevőit, majd felidézte Tóth II József életútját. Az 1929. május 16-án, Merseváton született fiút 10 éves koráig nagyszülei nevelték, a szülők Csepelen vállaltak munkát, hogy érvényesülni tudjanak. A labdarágással is itt ismerkedett meg, majd Csepelen végigjárta a korosztályos csapatokat. Hatvan évvel ezelőtt tagja volt a vasgyáriak bajnokcsapatának, pályafutása befejezéséig nem szerepelt más egyesületben. Játszott és gólt is szerzett az angolok elleni 7:1-es mérkőzésen. Pályára lépett az 1954-es labdarúgó világbajnokságon, de a döntőben sajnos már nem játszhatott, a brazilok ellen súlyos sérülést szenvedett. Mikor edzőként a Pápai Textilesnél dolgozott gyakori vendég volt szülőfalujában. Mersevát mindig büszke volt híres szülöttére, aki sok dicsőséget szerzett hazájának.
Ezt követően Gál László, az olimpiai hagyományőrzők alelnöke méltatta Tóth II József életét. Kiemelte, hogy – bár sokan még ma sem sorolják az Aranycsapat tagjai közé – ő semmivel sem maradt el nagynevű társaitól. Tóth II József az Aranycsapat talán legszerényebb játékosa volt. „Hogyan jövök én, egyszerű csepeli játékosként, hogy ezek között a kispesti istenek között szerepeljek?” – sóhajtott fel, mikor Sebes Gusztáv a kezdőcsapatba jelölte az angolok ellen. Tóth II József hűsége és kitartása a mai fiatalok számára is igazi példaképül szolgálhat.
Egy csapatban futballozott egész pályafutása során, annak ellenére, hogy nem mindig becsülték meg ragaszkodását, de ő mindvégig hű maradt Csepelhez. De nem csak az egyesülethez, hanem munkahelyéhez is hű maradt. Inas korától nyugdíjazásáig a csepeli gyárban dolgozott. Az emléktáblát Halmosi Zoltán, a Szombathelyi Haladás 11-szeres válogatott labdarúgója és Csillag Albert polgármester leplezték le. Az ünnepség az emléktábla koszorúzásával zárult.