Szovjet hadifogságból a válogatottságig

2019. március. 12., 14:01   |

Szovjet hadifogságból a válogatottságig

A legidősebb magyar válogatott játékos, a 92. életévében járó Raduly József az MLSZ TV-nek mesélt arról, hogy milyen megpróbáltatásokon keresztül vezetett az útja a sikeres labdarúgó-pályafutásig.

Raduly József 1927-ben született, májusban tölti be 92. életévét, ő a jelenlegi legidősebb magyar válogatott labdarúgó. Pályafutása bővelkedett sikerekben: bajnokságot, Magyar Kupát, Közép-európai kupát nyert, BEK-elődöntőt játszott a Vasassal, és kétszer a magyar válogatottban is pályára léphetett. Kisebb csoda, hogy idáig eljutott, hiszen a 18 és 24 éves kora közötti időszakot szovjet hadifogságban töltötte, s csak 1951-ben térhetett haza Magyarországra.

Raduly József az MLSZ TV-nek mesélt a hadifogság megpróbáltatásairól, a hazatéréséről és arról, hogyan lett később a Vasas labdarúgója.