Neves szakemberek adtak elő a II. Erőnléti és Sporttudományi Konferencián

2023. november. 03., 19:32   |

Neves szakemberek adtak elő a II. Erőnléti és Sporttudományi Konferencián

November 2-án, csütörtökön a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem adott otthont a Magyar Labdarúgó-szövetség II. Erőnléti és Sporttudományi Konferenciájának.

Az edzők és erőnléti edzők előtt tartott előadásokra neves, nemzetközileg magasan jegyzett előadók érkeztek: Martin Bucheit, a világ egyik legismertebb erőnléti edzője és sporttudományi szakembere, Paul Bradley, a labdarúgók teljesítményének nemzetközi hírű kutatója és Joshua Rice, a Tottenham Hotspur FC U21-es csapatának erőnléti edzője. Mellettük előadott Schuth Gábor, a magyar A-válogatott erőnléti edzője, aki sport- és edzéstudományból szerzett mesterdiplomát a sunderlandi egyetemen, majd az ottani labdarúgó-akadémián gyűjtött tapasztalatot teljesítményelemzőként.

A hazai edzők a prezentációk után kerekasztal-beszélgetések során tehették fel a kérdéseiket az előadóknak.

Az MLSZ TV riportja a konferenciáról: