Már csak hárman pályáznak a Puskás-díjra

2022. január. 04., 17:37   |

Már csak hárman pályáznak a Puskás-díjra

A tavalyi év legszebb góljának járó elismerést január 17-én adják át.

A január 17-i, zürichi díjátadón 13. alkalommal ítélik oda a Real Madrid és a Kispest AC/Bp. Honvéd egykori világklasszisáról, Puskás Ferencről elnevezett, 2009-ben alapított Puskás-díjat, amelyet olyan sztárok mellett, mint Cristiano Ronaldo, Neymar Jr., Zlatan Ibrahimovic, Mohamed Szalah vagy Oliver Giroud egy magyar játékos is elnyert már (Zsóri Dániel 2019-ben kapta meg az elismerést).

A tizenegy legszebb 2021-es találatból álló FIFA-listára december 17-ig szavazhattak a szurkolók, de a végső győztesről nem kizárólag ők döntenek, mert egy szakmai zsűri is leadta a szavazatait, melyek a szurkolók voksaival azonos súlyozással esnek latba a végeredmény meghatározásakor.

A szavazatok alapján a 2021-es Puskás-díjra három esélyes maradt:

- az argentin Érik Lamela, aki az Arsenal FC-Tottenham Premier League-mérkőzésen volt eredményes március 14-én

- a cseh Patrik Schick, aki a Csehország-Skócia Eb-mérkőzésen lőtt gólt június 21-én

- az iráni Mehdi Taremi Chelsea-Porto UEFA Bajnokok Ligája-mérkőzésen talált be április 13-án.