Magyarország újabb Európa-bajnokság házigazdája lesz

2023. szeptember. 26., 15:55   |

Magyarország újabb Európa-bajnokság házigazdája lesz

Az UEFA végrehajtó bizottsága mai ülésén döntött a következő évek utánpótlás Európa-bajnokságok helyszíneiről. Magyarország 2027-ben a női U19-es Európa-bajnokság házigazdája lesz.

Újabb sportdiplomáciai sikert ért el a magyar labdarúgás: az UEFA ismét Eb-házigazdának jelölte hazánkat, ezúttal a női U19-es Európa-bajnokságot rendezik nálunk, méghozzá 2027-ben.

A Csányi Sándor vezette elnökség irányítása alatt Magyarország volt már U21-es, U19-es és U17-es férfi Eb-döntő rendezője, valamint idén Európa-liga-döntőnek, korábban Szuperkupa-döntőnek is otthont adott Budapest, valamint 2021-ben a férfi felnőtt Európa-bajnokság társházigazdájaként is rendeztek Eb-meccseket a Puskás Arénában. Ebbe a sorba illeszkedik az újabb hazai rendezés, a női U19-es Eb-döntő, amelyet nyolc csapat részvételével rendeznek meg három és fél év múlva.