Ma ünnepli 50. születésnapját Lipcsei Péter

2022. március. 28., 10:38   |

Ma ünnepli 50. születésnapját Lipcsei Péter

1972. március 28-án született, vagyis ma 50 éves a négyszeres magyar bajnok, hatszoros kupagyőztes Lipcsei Péter, aki a magyar válogatottban 58-szor lépett pályára.

Lipcsei Péter Kazincbarcikán született, ott is kezdte meg labdarúgó-pályafutását, 1987-90 erősítette a borsodi alakulatot. A tehetséges játékost 1990-ben Nyilasi Tibor kérésére szerződtette a Ferencvárosi TC. A fiatal középpályás megalkuvást nem ismerő, csupa szív játékával nagyon hamar alapemberré és a zöld-fehér közönség kedvencévé vált.

649 mérkőzésen lépett pályára a Fradiban és ezeken a mérkőzéseken 170 gólt szerzett. Ezzel a mérkőzésszámmal a klub csúcstartója, ő az aki a legtöbb mérkőzést játszotta a klub színeiben. A Fradival négyszer lett magyar bajnok, hat alkalommal hódította el a Magyar Kupát, és 2004-ben megjárta az UEFA-kupa csoportkörét is.

1995-től három évig Portugáliában, az FC Porto színeiben szerepelt, később megfordult a Wüstenrot Salzburgban is. A nagy munkabírású, kreatív labdarúgó 58 alkalommal húzhatta magára a címeres mezt. 2000-ben tért haza, természetesen a Fradiba. 2010-ben fejezte be aktív játékos-pályafutását, ezt követően a Ferencváros utánpótlásában vállalt edzői munkát. Napjainkban az NB II-es Soroksár vezetőedzője.