M4 Sport-Az Év sportolója: már csak hárman versenyeznek minden kategóriában

2018. január. 04., 13:33   |

M4 Sport-Az Év sportolója: már csak hárman versenyeznek minden kategóriában

Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) szavazásának végeredményét jövő csütörtökön, a Nemzeti Színházban sorra kerülő M4 Sport-Az Év sportolója gálán hirdetik ki.

Szöllősi György, a szavazást 60. alkalommal kiíró MSÚSZ elnöke a csütörtöki sajtótájékoztatón jelentette be az egyes kategóriák legjobb három jelöltjét, s elmondta, minden eddiginél több, 436 voks alapján alakult ki a sorrend.

Labdarúgásban három kategóriában hirdetnek győztest, az év labdarúgója címet a férfiaknál Gulácsi Péter, Davide Lanzafame vagy Nikolics Nemanja, míg a nőknél Csiszár Henrietta, Jakabfi Zsanett vagy Vágó Fanni veheti át. A Magyar Labdarúgó Szövetséggel közösen szervezett, az Év góljáról döntő szavazáson a nézők több mint 10 ezer voksot adtak le az m4sport.hu-n. A szavazás egészen a gála kezdetéig folytatódik, de már csak a három legtöbb szavazattal rendelkező gólra lehet voksolni. A "döntőben" Csoszánszki Dávid strandlabdarúgó-bajnoki döntőben elért ollózós találata, Joseph Paintsil gólja a Ferencváros-Videoton FC bajnoki mérkőzésen, valamint Szoboszlai Dominik U17-es Eb-részvételt érő utolsó pillanatos bombája szerepel. A gólokat az M4 Sport honlapján lehet megtekinteni, és a szavazás is a csatorna oldalán történik.

A fenti három elismerés mellett ismét átadják a Magyar Labdarúgó Szövetség életműdíját, melyről az MLSZ elnöksége dönt.

Az M4 Sport-Az Év sportolója gálán a díjátadás mellett egyedi, erre az alkalomra készülő produkciókat is láthatnak a nézők, amelyekben a különböző művészeti ágak együttes megjelenése is cél volt. A Nemzeti Színházban a jövő csütörtökön 19.30 órakor kezdődő gála műsorvezetője Berkesi Judit lesz, az eseményt az M4 Sport élőben közvetíti.

A kategóriák szűkített listája (ABC sorrendben):

Az év férfi sportolója:

Baji Balázs (atléta)
Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolyázó)
Szatmári András (vívó)

Az év női sportolója:

Babos Tímea (teniszező)
Hosszú Katinka (úszó)
Márton Anita (atléta)

Az év edzője:

Ambros Martin (kézilabda)
Cseh Sándor (vízilabda)