Közös célok és lehetőségek

2023. február. 08., 14:22   |

Közös célok és lehetőségek

Szerdán, a Magyar Labdarúgó Szövetség szervezésében került sor a nyolc együttműködő európai labdarúgó-szövetség vezetőinek újabb egyeztetésére. A magyar kezdeményezés az indulásakor a Visegrádi Négyek részvételével kezdte meg működését, Csányi Sándor 2010-es elnökké választását követően, mára pedig Ausztria, Liechtenstein és Svájc mellett Németország képviselete is rendszeres ezen szakmai összejöveteleken.

Az MLSZ-t 2023-ban is Csányi Sándor elnök, Berzi Sándor alelnök, illetve Vági Márton főtitkár képviselte a találkozón. A témák között szóba került a következő időszak UEFA- és FIFA-pozícióinak betöltése, így annak kérdése is, hogy a magyar elnök sikeres időszaka után ismét pályázik a FIFA-alelnöki tisztségére. Téma volt még a versenyrendszerek reformja mellett a fiatal játékosok szerepeltetése és az utánpótlás-nevelés terén történő együttműködés lehetősége is.

Jövőre a nyolc ország képviselői Svájcban találkoznak.