Fókuszban a jövő évi budapesti Európa Liga-döntő

2022. augusztus. 18., 13:52   |

Fókuszban a jövő évi budapesti Európa Liga-döntő

Az UEFA küldöttsége három napot töltött a magyar fővárosban, és felkereste a 2023 májusában rendezendő mérkőzés szempontjából legfontosabb helyszíneket.

A bejárást a Liszt Ferenc Reptéren kezdte a delegáció. Az Európa Liga-döntőre érkező szurkolók várhatóan rövid időt töltenek országunkban, így az átlagosnál jóval nagyobb terhelésre kell számítani Ferihegyen a találkozót megelőző, valamint a mérkőzés utáni időszakban.

Kedden és szerdán a Puskás Arénában, a május végi mérkőzés helyszínén tartottak megbeszélést a szervezők. Az MLSZ projektvezetője, Szabó Vilmos és csapata a korábbi rendezések (UEFA EURO 2020, Szuperkupa stb.) tapasztalatait is kamatoztatja az esemény rendezése során.

Kiemelt téma volt az egyeztetéseken a biztonság kérdése. A szervezők az BRFK, ORFK, OMSZ, a Katasztrófavédelem illetve a BKK bevonásával részletes tervet dolgoznak ki a zökkenőmentes rendezés érdekében, illetve kiemelt szerepet kap maga a főváros is a mérkőzést körítő programok helyszíneként.