Év Sportolója-gála: futballisták és futballcsapatok a legjobbak közt

2021. január. 02., 18:18   |

A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) a 63. alkalommal kiírt Év sportolója-szavazást követően nyilvánosságra hozta az egyes kategóriák első három helyezettjét.

A díjátadót január 11-én, a koronavírus-járvány miatt nézők nélkül tartják meg a Nemzeti Színházban kialakított stúdióban. Az előre felvett elemekből összevágott 90 perces adás 19.45-től lesz látható az M4 Sporton.

A Magyar Labdarúgó Szövetség kérésére ezúttal nem lesznek külön labdarúgó kategóriák, így a futballistáknak is az abszolút kategóriába kell megméretniük magukat.

2020 a sikerek éve volt a férfi A-válogatottnál

A magyar labdarúgást is példátlan kihívások elé állította a 2020-as év, melynek végén jelentős sikerekre is visszatekinthetünk. Éves visszapillantónk második részében válogatottjaink szereplését vizsgáljuk meg.

Tovább

A 2020-as teljesítmények alapján a hétből négy kategóriában is kerültek labdarúgók a legjobb három közé, mi több, három kategóriában többen is. Az év csapata a magyar labdarúgó-válogatott és a Ferencváros is lehet, az év edzője kategóriában Marco Rossi és Szerhij Rebrov is bekerült a legjobb háromba, míg az év férfi játékosa kategóriában Gulácsi Péter és Szoboszlai Dominik van ott a legjobbak közt. Az év sportpillanata kategóriában esélyes a győzelemre Szoboszlai Dominiknek az Izland elleni Eb-pótselejtező döntőjében lőtt győztes gólja.

csapat (egyéni sportágak csapatversenyeiben):

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (tenisz)
férfi teniszválogatott
női tornászválogatott

edző:

Märcz Tamás (férfi vízilabda-válogatott)
Szerhij Rebrov (Ferencváros labdarúgócsapata)
Marco Rossi (férfi labdarúgó-válogatott)

fogyatékos sportolók (összevont díj):

Berente Judit (szervátültetett sífutó, sílövő)
Kiss Péter Pál (parakajakos)
Osváth Richárd (kerekesszékes vívó)

Az év sportpillanata:

Szoboszlai Dominiknek az Izland elleni Eb-pótselejtező döntőjében lőtt győztes gólja

Valter Attila országúti kerékpáros szenzációs véghajrája a Kékestetőn, amellyel megnyerte a Tour de Hongrie utolsó szakaszát és vele az összetett versenyt is

Vogel Soma védése, amikor a vízilabda Európa-bajnokság döntőjének büntetőpárbajában hárította Granados lövését, ezzel 21 év elteltével újra kontinensbajnok lett a magyar férfi válogatott