Elhunyt Lendvai Miklós

2023. február. 20., 16:03   |

Elhunyt Lendvai Miklós

48 éves korában elhunyt Lendvai Miklós, korábbi 23-szoros válogatott középpályás.

Lendvai Miklós 1975. április 7-én született, pályafutását a ZTE együttesében kezdte, majd a francia Bordeaux, a svájci Lugano futballistája volt. 1998-ban hazaigazolt a Ferencvároshoz, majd onnan Belgiumba szerződött, ahol a Geel, a Beerschot és a Charleroi együtteseiben is megfordult. Utolsó külföldi klubja a ciprusi Arisz Limassol volt, ezt követően itthon profiskodott Győrben és Zalaegerszegen, majd Sopronban játékos-edzőként tevékenykedett, pályafutása végén alacsonyabb osztályú együttesekben szerepelt. Összesen 128 NB I-es mérkőzésen lépett pályára.

Tagja volt az 1996-os atlantai olimpiára kijutó válogatottnak, a magyar A-válogatottban összesen 23 alkalommal lépett pályára 1996-2004 között. Játékoskarrierje után edzősködni kezdett, de az utóbbi években elvesztette a kapcsolatát a labdarúgással.

Lendvai Miklóst a Magyar Labdarúgó Szövetség a saját halottjának tekinti.