Elhunyt Dénes András

2023. november. 22., 09:33   |

Elhunyt Dénes András

Életének 61. évében, hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt dr. Dénes András sportújságíró, sportvezető, az MLSZ női szakágának korábbi vezetője.

Dénes András 1963. február 8-án született, sportújságíróként ismerhették meg a nevét a sportrajongók, később sportvezetőként is tevékenykedett, dolgozott többek között a Videoton férfi futballcsapatának sajtófőnökeként, majd a női szakág vezetőjeként a Magyar Labdarúgó Szövetségben. Kiemelkedő kiadványok szerzője volt, köztük a női labdarúgás történetéről készült, a szakág hazai történelmét feldolgozó „Magyar női futball – A bajnokságok”, melyet a magyar női válogatott históriáját összegző kötet követett. Dénes András szívügyének tekintette a női futballt, élete utolsó éveit a magyar női labdarúgás fejlődésének szentelte, újságíróként egészen haláláig segítette a Magyar Labdarúgó Szövetség munkáját.