Cseh sikerrel búcsúzott az Eb-től a Puskás Aréna

2021. június. 27., 21:03   |

Cseh sikerrel búcsúzott az Eb-től a Puskás Aréna

A cseh válogatott 2-0-ra legyőzte a hollandokat az Európa-bajnokság utolsó budapesti mérkőzésén.

Csodálatos két hét ért véget a magyar fővárosban, miután Budapest volt az egyik házigazdája a nyolcaddöntőknél járó Európa-bajnokságnak. Két magyar érdekeltségű csoportmérkőzés után (melyek közül a második még sokáig emlékezetes lesz a hazai szurkolók számára, hiszen remek meccsen 1-1-re végeztünk a vb-címvédő franciákkal), a portugál-francia találkozó (2-2) és a mai nyolcaddöntő, a cseh-holland párharc is közel telt ház mellett zajlott, az utolsó találkozót 53 262 szurkoló nézte a helyszínen.

Ami a futballhangulatot illeti, a budapesti helyszín kiemelkedett az Európa-bajnokságon, itt nézhette a legtöbb szurkoló a lelátókról a találkozókat. Annak érdekében, hogy közel telt házas Eb-mérkőzéseket rendezhessenek a Puskás Arénában, heteken keresztül sokan dolgoztak keményen a helyszínen, közülük is érdemes kiemelni az önkénteseket, akik mérkőzésenként mintegy ezren segítették a szervezők munkáját, valamint a szurkolókat.