Csányi Sándor: Minden forgatókönyvre felkészült a szövetség

2020. április. 21., 10:34   |

Csányi Sándor: Minden forgatókönyvre felkészült a szövetség

Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke a szövetség küldöttközgyűlésén a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetről elmondta: a bajnokságok folytatása kapcsán minden lehetséges forgatókönyvre felkészült az MLSZ, és ha az egészségügyi és kormányzati szervek előírásai alapján lehetőség lesz a zártkapus meccsrendezésre, akkor a klubokkal és a játékosokkal egyeztetve döntést hoz a folytatásról.

– Az MLSZ a járvány elejétől kezdve követi a kormányzati szervek előírásait, március 16-tól minden hatáskörébe tartozó bajnokságot szüneteltet – fogalmazott az MLSZ elnöke. – Mindenki az NB I-re és az NB II-re fókuszál, de még nagyobb veszélyt jelentettek az utánpótlás-bajnokságok, amatőrbajnokságok mérkőzései, hiszen itt több százezer játékos egészsége forgott kockán. Tudom, hogy mindenkinek hiányzik a futball, de jelenleg a zártkapus mérkőzések tartására sincs lehetőség. Egyelőre nem lehet fix időpontot mondani arra, hogy mikor rendezhetünk újra mérkőzéseket. Folyamatosan kapcsolatban vagyunk a FIFA, az UEFA és a kormányzati szervek képviselőivel. Rendkívül óvatosan kell kezelni ezt a kérdést, az egészségügyi és kormányzati szervek előírásait vesszük figyelembe, és ha ezek alapján lehetőség lesz a zártkapus meccsrendezésre, akkor a klubokkal és a játékosokkal egyeztetve döntést hozunk a folytatásról. Készülünk minden lehetőségre, de jó néhány nyitott kérdés van még a folytatás kapcsán. Amikor jogilag megnyílik a mérkőzések szervezésének lehetősége, egyeztetni fogunk a klubok tulajdonosaival a folytatásról.