75 éves Szalay Miklós

2021. december. 06., 14:26   |

75 éves Szalay Miklós
Fotó: Szalay Miklós (sötétben) az utánpótlás-válogatott tagjaként az angolok elleni mérkőzésen

Ma ünnepli 75. születésnapját Szalay Miklós olimpiai bajnok, egyszeres válogatott korábbi középpályás, aki szinte a teljes pályafutását a Salgótarjáni BTC-ben töltötte.

Szalay Miklós Salgótarjánban született, 1946. december 6-án. A Salgótarjáni KSE csapatában kezdett futballozni, 1964-ben igazolt át az SBTC-be. 1967-ben tagja volt az MNK-döntős csapatnak.

A pályafutását csatárként kezdő későbbi középpályás 1968-ban olimpiai bajnoki címet nyert Mexikóvárosban a dr. Lakat Károly által irányított csapattal, majd 1972 januárjában, Madridban szerepelt az A-válogatottban is. Az SBTC történetében legendás, Szalay, Répás, Básti középpályástrió tagjának az volt az utolsó idénye aktív labdarúgó-pályafutása során, egy rejtélyes vesebetegség miatt a salgótarjáni futballtörténelem legjobb bajnoki helyezését hozó szezon után 26 évesen visszavonulni kényszerült, pedig abban az idényben (1971–1972) a Népsport osztályzatai szerint nem akadt nála jobb mezőnyjátékos az NB I-ben.

Visszavonulása után rövid edzőként is kipróbálta magát, majd testnevelő tanárként dolgozott nyugdíjba vonulásáig.