70 éves Berzi Sándor

2019. június. 07., 10:03   |

70 éves Berzi Sándor

Ma ünnepli 70. születésnapját Berzi Sándor, az MLSZ alelnöke, elnökségi tagja, korábbi főtitkára.

Berzi Sándor 1949. június 7-én született, és már egész fiatal korában közel került a labdarúgáshoz, édesapja ugyanis NB I-es labdarúgó, majd sportvezető volt.

Labdarúgóként a Vasas második csapatában játszott, sportvezetőként azonban jóval sikeresebb karriert épített - immár negyven éve dolgozik a hazai futballért.  1979-ben lett az MTK-VM gazdasági vezetője, majd tíz éven keresztül, 1989 végéig elnökhelyettesként dolgozott a klubnál. 1989-ben az MLSZ történetének 21. főtitkára lett, először 1989-től 1996-ig, majd 1998-tól 2006-ig töltötte be a Magyar Labdarúgó Szövetség főtitkári posztját, nála hosszabb ideig senki sem gyakorolhatta ezt a tisztséget a szövetségben.

Jelenleg a szövetség alelnöke és elnökségi tagja, a nemzetközi osztály igazgatója, a Játékvezető Bizottság elnöke. Kiváló nemzetközi kapcsolatait az európai szövetségnél is kamatoztatja, tagja az UEFA Fegyelmi Bizottságának. Berzi Sándor évtizedek óta rendszeresen kap nemzetközi megbízatásokat az UEFA-tól, a múlt héten például az Európa-liga bakui döntőjének (Chelsea-Arsenal 4-1) UEFA-ellenőre volt.

Születésnapja alkalmából Orbán Viktor miniszterelnök is gratulált a sportvezetőnek, és köszönetet mondott azért, hogy "az elmúlt évtizedek alatt különböző futballkluboknál, valamint a Magyar Labdarúgó Szövetségben végzett munkájával is elkötelezetten szolgálta a hazai labdarúgás ügyét". Berzi Sándornak a miniszterelnök sportért felelős tanácsadója, Takács Mihály adta át az üdvözlő levelet.