65 éves Izsó Ignác!

2021. február. 22., 09:37   |

65 éves Izsó Ignác!

1956. február 22-én született, Izsó Ignác, ötszörös válogatott labdarúgó, a Vasas bajnok és kupagyőztes csatára.

Izsó Ignác 13 évesen, egy újsághirdetésben talált rá a Vasas toborzójára, így került Fáy utcába, ahol egészen hazai pályafutása végéig futballozott. 1974-ben, 18 évesen már a kezdőcsapat tagja volt az akkoriban alakuló angyalföldi aranycsapatban, két és fél évvel később pedig már bajnoki címet ünnepelhetett. Hazai pályafutása végéig, 1986-ig a Vasasban szerepelt, az arany mellé nyert két bajnoki bronzérmet, egy kupaaranyat (1985-ben), illetve egy kupaezüstöt (1980-ban). Alapembere volt a Közép-európai Kupát (KK) megnyerő együttesnek is. Máig minden idők egyik legjobban cselező labdarúgójáként emlegetik.

Pályafutása végén öt évig egy osztrák alacsonyabb osztályú együttesben szerepelt, egészen 1993-ig.

Az A-válogatottban 1976-ban mutatkozott be, és 1982-ig öt mérkőzésen lépett pályára, ezeken két gólt szerzett.

Visszavonulása után jogi végzettséget szerzett az ELTE-n, alapító tagja és jogásza lett a Hivatásos Labdarúgók Kamarájának, 2012-ben a FIFA jogi bizottságának tagjává választották. A Magyar Labdarúgó Szövetség a mai napig számít szaktudására, jelenleg a jogi bizottság elnökeként dolgozik az MLSZ-ben.