A sportújságírók szavaznak az év legjobbjaira

2017. december. 16., 09:27   |

A sportújságírók szavaznak az év legjobbjaira

Az év férfi labdarúgója kategória mellett idén először a női futballistákra is lehet szavazni a Magyar Sportújságírók Szövetségének 60. alkalommal megtartandó szavazásán.

Az év férfi labdarúgóját már tavaly is az MSÚSZ szavazása alapján hirdették ki, idén már az is az MSÚSZ szavazásán dől el, hogy ki lesz az év női labdarúgója. Az Év góljára az M4 Sport honlapján voksolhatnak a szurkolók, az MLSZ Életműdíjasát a labdarúgó-szövetség jelöli ki.

Az év csapata kategóriában két labdarúgócsapat is felkerült a tízes MSÚSZ-listára, az Európa-bajnoki hatodik U17-es futballválogatott mellett az UEFA Futsal Cup küzdelmeiben a legjobb négy közé jutó Rába ETO futsalcsapata is a jelöltek között van. Mindkét kategóriában tízes listát állított össze a sportújságíró-szövetség elnöksége, az ezen található játékosokra szavazhatnak az újságírók 2017. december 31-én, vasárnap 24 óráig.

Az M4 Sport – Az Év Sportolója 2017 díjátadó gálát az immár hagyományos, az esemény rangjához méltó helyszínen, élő televíziós közvetítés keretében 2018. január 11-én, csütörtökön 19.30 órától a Nemzeti Színházban rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége.

Az Év Férfi Labdarúgója kategória jelöltjei

Gulácsi Péter (Leipzig)
Kádár Tamás (Dinamo Kijev)
Kalmár Zsolt (Dunaszerdahely)